Program bezpłatnych baterii Pad-Pak

247d80e6-f1a4-472a-b07d-6c6ffbcf1b74jpg

Przy rosnącej świadomości społeczeństwa dotyczącej wyposażania się w defibrylatory AED, mało która firma czy instytucja stwierdzi, że nie potrzebuje takiego urządzenia. Bariera wynika najczęściej tylko i wyłącznie z obawy przed kosztami zakupu oraz eksploatacji urządzenia.

Dlatego zapewniamy Państwu bezterminowy program bezpłatnych baterii, dzięki któremu każda instytucja lub firma  posiadająca defibrylator AED może ograniczyć koszty jego eksploatacji do minimum, czasem tylko do kosztów zakupu samego urządzenia.

Na czym polega nasz program? Jeśli defibrylator Samaritan PAD zostanie użyty w celu ratowania życia – to niezależnie od tego, jaki był przebieg akcji i czy podany był impuls defibracyjny – Klient staje się uczestnikiem naszego programu.

Po akcji ratowniczej potrzebujemy jedynie zapisu EKG z defibrylatora oraz krótkiego raportu ze zdarzenia- który nie zawiera żadnych danych pacjenta oraz szczegółów dotyczących akcji ratunkowej. Dzięki uzyskanym danym firma HeartSine może prowadzić dalsze badania nad nagłym zatrzymaniem krążenia i udoskonalać swoje produkty. W zamian za to, użytkownicy Samaritana zyskują gwarancję, że eksploatacja urządzenia jest możliwie jak najbardziej ekonomiczna.

Zachęcamy, by każdorazowe użycie defibrylatora Samaritan Pad zgłaszać do nas. Krok po kroku tłumaczymy, jak ściągnąć z defibrylatora zapis EKG, jak wypełnić raport i zwykle już na następny dzień po zgłoszeniu sprawy, baterie są u naszych klientów. Wszystko po to, by zachęcić do wyposażania się w defibrylatory i by używać ich bez obaw o ewentualne koszty.


Program bezpłatnych defibrylatorów AED


Idea, która od samego początku przyświecała założycielowi marki HeartSine, opierała się o wizję jak największego dostępu defibrylatorów AED w miejscach publicznych. Wszystko po to, by były dostępne wszędzie tam, gdzie może wydarzyć się nagłe zatrzymanie krążenia. Każdą osobę dotkniętą przez NZK, a uratowaną przez defibrylator czekają po zdarzeniu częste wizyty u kardiologa, leczenie czy specjalna dieta. Nic jednak nie zapewnia bezpieczeństwa bardziej niż defibrylator AED  w miejscu, w którym przebywa najczęściej. Marka HeartSine zatroszczyła się o to, by osoby, które przeżyły nagłe zatrzymanie krążenia dzięki defibrylatorowi Samaritan Pad mogły otrzymać go bezpłatnie i umieścić w wybranym przez siebie miejscu.

Jest to możliwe, dzięki drugiej części programu Forward Hearts, skierowanego do osób uratowanych. Niezależnie od tego, czy defibrylator jest na wyposażeniu służb państwowych czy firmy prywatnej, prosimy o przekazanie uratowanym osobom, aby skontaktowały się z nami.

Nie oczekujemy wiele - chcemy jedynie przeprowadzić krótką rozmowę z ocalonym, którego przywrócone życie stanowi najlepszy dowód na to, jak ważne jest wyposażanie miejsc publicznych w AED. Uratowany ma możliwość przekazania AED do dowolnie wybranego przez siebie miejsca. Zwykle wybór pada na miejsce pracy, służby ratunkowe lub pobliską placówkę edukacyjną – ale jest to tylko i wyłącznie decyzja osoby uratowanej. Każda, uratowana dotychczas osoba, która skorzystała z programu Forward Hearts, przyznaje, że dzięki temu czuje się bezpieczniej i cieszy z bezpieczeństwa swoich bliskich. Dla nas poznawanie takich osób to zwykle niezwykły i wyjątkowy moment, który udowadnia nam jak bardzo nasza praca ma sens.

W 2016 roku było to aż 136 osób.