Najpierw teoria, potem praktyka

Pierwsi mieszkańcy Leszna przeszli wczoraj szkolenie z udzielania pierwszej pomocy pod okiem wykwalifikowanych ratowników. - Taką wiedzę warto odnawiać, bo nigdy nie wiemy jaka sytuacja spotka nas w życiu – przyznała jedna z uczestniczek.

Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół nr 4.


  Pokażemy jak należy wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową a także odpowiemy na wszystkie pytania mieszkańców
- przyznała ratownik medyczny Agnieszka Plewa.

Jak podkreślał Karol Motała z Medycyny Ratunkowej Arteria, najważniejsze jest to, aby nie bać się udzielać pierwszej pomocy.

- Jeśli nic nie zrobimy na miejscu zdarzenia, to tak naprawdę zabieramy poszkodowanemu 75 procent szans na przeżycie - mówił Motała.

Uczestnicy podkreślali, że nigdy nie wiadomo, kiedy ta wiedza przyda się w życiu.

- Cieszę się, że takie szkolenie zostało zorganizowane. Miałam takie zajęcia na początku swojej pracy w ramach obowiązkowych szkoleń z BHP, ale warto tę wiedzę odnawiać. Nie chciałabym być w takiej sytuacji, że stoję bezradnie i nie wiem jak pomóc drugiemu człowiekowi - przyznała jedna z uczestników.

Organizatorem szkoleń jest Stowarzyszeni PL18. Dziś w Szkole Podstawowej nr 12 odbędą się kolejne zajęcia, w których uczestniczyć może maksymalnie dwanaście osób w wieku od 20 do 60 lat. Szkolenie trwa od 17.00 do 20.00.
Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu: 736 990 996.

Projekt Stowarzyszenia PL18 jest współfinansowany przez Miasto Leszno.
http://elka.pl/content/view/95113/80/